KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6103463
*
nr 610 3463
Pastell
Sign, 1919, Stilleben, 64x48
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2009
kl 17:27:45
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stilleben vattenfärg
-
6041 Minkjacka
Pastellmink, storlek: 36-38 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49
*
Pastell
nr 610 3463
Pastell
Sign, 1919, Stilleben, 64x48
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2009 |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stilleben vattenfärg
-
6041 Minkjacka
Pastellmink, storlek: 36-38 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49